Una buna, de e la fotbal

Funny

Written by:

Se stie ca in lumea fotbalului sunt muuuulte glume. Atat de multe incat e greu sa faci o gluma care nu a mai fost facuta pana acum.

Ieri seara am fost la fotbal, cu echipa la care activez (Corciturile). Toate bune frumoase, 4-2 la pauza. De aici incepe show-ul.

Jucam impotriva unei echipe de rromi. Nu vreau sa fiu inteles gresit, chiar foarte ok adversarii. O singura chestie de reprosat : atat urlau si vorbeau pe rromana lor incat nu mai puteai de nervi.

Cand mai erau vreo 5-6 minute din meci, ne egaleaza. Pfoai… au inceput sa urle maxim. La un moment dat incepe unul dintre ei : Harbitreee, tu nu ai hauzit ce a zis baiatul asta? Haut pentru noi si tu dai pentru ei? Sa moara familia mea daca nu esti belea. Om fi noi mai negri la fata dar lasa-ne sa jucam fotbal…

Oamenii de pe margine au inceput sa rada, maaaaxim. Nu mai puteam.

In ultimul minut, fault pentru ei, arbitrul nu da nimic. Iadul pe teren.S-au dezlatuit aia maxim, am zis ca-l linseaza pe arbitru.

La sfarsit il intrebam pe arbitru daca nu trebuiau eliminati cativa jucatori de la ei pentru ca au tot injurat. Asa e regula, injuri o data galbe, injuri a doua oara rosu.

Si acum urmeaza gluma pe care n-am mai auzit-o niciodata : “Ei nu injura, ca-s pocaiti!”.

sursa poza : zeceintop.ro

6 Replies to “Una buna, de e la fotbal”

1. River says:

Ai un blog foarte interesant ! Felicitari si bafta cu el !

2. Ionut says:

Macar e distractie, daca fotbal se joaca mai putin 😀

3. roscabgdn says:

@Ionut : da.. pacat ca se joaca mai putin. De aia mergi nu, sa te distrezi dar mai ales sa faci miscare si sa joci fotbal 😀

4. Dragos says:

Nu vreau sa sune a discriminare..dar cand te bagi in troaca,te mananca porcii..ce pretentii ai cand joci cu o echipa de rommi sa citeze din Pruteanu? :)) Pe de alta parte injuraturile sunt prezente la toate partidele de fotbal, de amatori sau profesionist. Daca citesti pe buzele sportivilor in meciurile televizate…e ca la usa cortului.
    Cat despre gluma, super :))…banuiesc, ca pocainta ii facea sa meraga si zi de zii la un serviciu 😀

5. Bogdan says:

Nu comenta de arbitrii ca iei rosu direct :P. Hai ca asta e tare nu injura ca sunt pocaiti :))..

6. Laurentiu says:

Ceva de genu’ am trait si eu la tara, cand am mers la un meci.. in Onoare daca nu ma insel :))