Milito 2 – 0 Bayern

Sport

Written by:

uefa champions league 2010 - logoInternazionale este castigatoarea Champions League din 2010. Echipa lui Mourinho s-a impus cu scorul de 2-0 dupa o dubla a argentinianlui Milito. Inter, cu Chivu in teren pana in minutul 68, a inceput mai greu meciul dar cu 10 minute inainte de finalul primei reprize Milito marcheaza pentru 1-0. Golul de 2-0 a venit dupa o pasa primita de la Eto`o.
Chiar daca Bayern a condus la capitolul posesie, echipa antrenata de “Special One” a avut castig de cauza la fel ca in meciul cu Barcelona.

Despre finala Champions League :

J.Zanetti a jucat al 700-lea meci in tricoul interului.
Chivu este primul roman castigator al UEFA Champions League.
Inter a reusit tripla in acest sezon : campionat-cupa-champions league
The special one” devine al 3-lea antrenor care castiga Champions League cu doua echipe diferite.

2 Replies to “Milito 2 – 0 Bayern”

1. GrafsS says:

Am scris la mine pe blog ca va fi 1 – 0 pentru Inter. Am fost aproape. Oricum meritau sa castige.

2. roscabgdn says:

eu am zis 2-1 :)) dubla milito si un gol roben dar ….nu mi-a iesit numai dubla :))